AGS Güvenlik Kamera Sistemleri, AHD güvenlik kamerası, IP Güvenlik Sistemleri,İstanbul Güvenlik Sistemleri İle İlgili Aradığınız Herşey,AGS Güvenlik Sistemlerinde...

Kamera Sistemleri Kamera , Alarm ve Kamera Sistemi Kamera Sistemi, Alarm Sistemi, Güvenlik Sistemi, için Randevu Formu veya iletişim bölümünden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Dezavantajları

Güvenlik Kamerası Dezavantajları

Güvenlik kameraları kullanıcılarına pek çok avantaj sunan ürünler olmasına rağmen aynı zamanda birtakım dezavantajları da beraberinde getiren ürünlerdir.

  1. Güvenlik Açıkları Söz Konusu Olabilir

Güvenlik kameraları son teknoloji ile sürekli geliştirilirken hırsızlar ve diğer saldırganlar da sistemlerini geliştirmektedir. Dolayısıyla güvenlik sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun her zaman bir güvenlik açığı söz konusu olacaktır. Bu nedenle, güvenlik kamerası kullanmaya karar verirken size %100’e yakın olmakla birlikte tamamen koruma sağlamayacağının bilincinde olun.

güvenlik kamera sistemi

 

  1. Gizlilik ve Mahremiyet Konusunda Sıkıntılar Yaşarsınız

Ekonomik açıdan sizi zorlayabilir. Güvenlik sistemleri satın aldığınız kameranın özelliklerine ve izleme sistemlerinin sayısına bağlı olarak size pahalıya mal olabilir. Aynı zamanda güvenlik sistemi onarım ve bakımları da sürekli olarak ek maliyet harcamanız anlamına gelir. Bu nedenle, her zaman ekonomik açıdan bütçenizi gözeterek seçeceğiniz güvenlik sistemine karar verin.

  1. Gizlilik ve Mahremiyet Konusunda Sıkıntılar Yaşarsınız

Özellikle mesleki kurumlarda kameraların kullanılması çalışanların sürekli gözetim altında tutulmalarına ve mahremiyetlerinin işgal edilmesine yol açmaktadır. Bu nedenle her ne kadar güvenlik amaçlı kurulmuş olsa da güvenlik kameraları çalışanların iş ortamında gerilmelerine ve tam performans ve rahatlıkta çalışmalarını engelleyebilmektedir.

  1. Hırsızlara Karşı Tam Koruma Sağlamaz

Güvenlik kameraları dezavantajı olan koruma konusu diğer güvenlik sistemleri ile birlikte kullanmadığınız takdirde hırsızlıklara karşı tam koruma sağlamayacaktır. Aynı zamanda kameralar her ne kadar görüntü olarak pek çok saldırgan ve hırsızın fikrini değiştirmenizde size yardımcı olsa da asıl amacı saldırganların ve usulsüz hareketlerin tespitini sağlamaktır.